Olsztyn: studenci protestują przeciwko takim "wykładom"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: FB/ rynekaptek.pl   13-11-2017, 12:41

Olsztyn: studenci protestują przeciwko takim "wykładom" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

18 listopada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie ma się odbyć "odra party" z antyszczepionkowcami. Studenci tej uczelni protestują i proszą o wsparcie. Napisali list otwarty. Chcą zablokować to wydarzenie.

"Nasza uczelnia wynajęła aulę im. Pijanowskiego stowarzyszeniu STOP NOP, na której 18 listopada ma odbyć się wykład poprowadzony przez dr. n. med. Jerzego Jaśkowskiego" - piszą studenci.

Dodaj: - Osoba ta znana jest z głoszenia tez sprzecznych z obecnym stanem badań naukowych, przekreślających lata pracy setek naukowców: „Grypa wychodzi z ośrodków prac nad bronią biologiczną” , „Nie ma w historii choroby, która zniknęłaby przez szczepienia” czy „Udowodniono bezspornie, że rak jajnika to jest właśnie przez podpaski i talk, dlatego, że to przechodzi przez skórę i potem robiąc histologię znajduję się te cząsteczki”.

Przypominają, że za to zostało mu odebrane prawo do wykonywania zawodu lekarza, w związku z czym nie może wypowiadać się jako lekarz zarówno prywatnie jak i publicznie.

"Dlatego my, studenci WBIB, WNOZ i WM rozpoczynamy akcję zbierania podpisów na naszych wydziałach pod listem otwartym do Rektora, by zablokować ten wykład. Prosimy studentów z różnych wydziałów o poparcie naszej inicjatywy i przyłączenie się do zbierania podpisów wśród swoich kolegów np. puszczenie listy na wykładzie. Stop szerzeniu pseudonauki na Polskich uczelniach!" - piszą studenci.

Treść całego listu w załączniku

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH