OncoArendi chce pozyskać giełdowych inwestorów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   26-07-2017, 09:37

OncoArendi chce pozyskać giełdowych inwestorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

OncoArendi Therapeutic - firma prowadząca badania nad lekami w obszarze chorób zapalnych i onkologii zamierza w 2018 roku wejść na warszawską giełdę. Dzięki środkom pozyskanym od inwestorów giełdowych, firma chce poszerzyć zakres nowych badań.

W kilku pierwszych rundach finansowania firma biotechnologiczna zebrała łącznie 35 mln zł. Szeroki strumień pieniędzy popłynął też z dotacji — podpisane umowy gwarantują 100 mln zł z tego źródła, a firma czeka na decyzję w sprawie kolejnych 30 mln zł - pisze Puls Biznesu.

O następny zastrzyk gotówki poprosi już inwestorów giełdowych.

— W 2018 roku chcemy wejść na warszawską giełdę, prosto na duży parkiet. Na początku roku przekształciliśmy się w spółkę akcyjną, prace nad prospektem ruszą wkrótce. W ostatniej rundzie finansowania, w styczniu, zebraliśmy od inwestorów 18 mln zł, co powinno nas zabezpieczyć finansowo na około dwóch lat – wskazuje Marcin Szumowski, prezes OncoArendi Therapeutics.

Miliony od inwestorów giełdowych mają umożliwić poszerzenie zakresu nowych badań i dać większą swobodę w prowadzeniu dotychczasowych.

Więcej: www.pb.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH