Opieka farmaceutyczna przynosi oszczędności

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: opieka.farm/ rynekaptek.pl   23-10-2017, 12:23

Opieka farmaceutyczna przynosi oszczędności Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do przeprowadzenia pożądanych zmian i wprowadzenia opieki farmaceutycznej niezbędna jest ustandaryzowana edukacja farmaceutów w kontekście prowadzenia usług farmaceutycznych - mówi wiceprezes NRA, Michał Byliniak.

W dniach 20-21 października we Wrocławiu pod hasłem „Nowe Wyzwania” odbyła się trzecia edycja Kongresu Farmacja 21. W trakcie dyskusji poruszano m.in. temat opieki farmaceutycznej - relacjonuje portal opieka.farm.

Wprowadzenie opieki do polskich aptek jest absolutną koniecznością, aby uzdrowić sytuację, nie tylko środowiska farmaceutycznego, ale całej służby zdrowia w Polsce.

- Do wprowadzenia opieki w Polsce dzieli nas tylko (i aż!) jeden krok, mianowicie udowodnienie politykom, że opieka  farmaceutyczna przynosi oszczędności. Drogą do osiągnięcia tego celu jest planowany pilotaż. W następstwie pilotażu dalsze, niezbędne regulacje prawne zostaną ustalone w bardzo krótkim czasie - mówił wiceprezes podczas spotkania.

Prelegenci zgodzili się, że ukończenie studiów farmaceutycznych na dzień dzisiejszy nie przygotowuje wystarczająco do nowych wyzwań farmacji. Pojawiła się propozycja, aby większą część zajęć na uczelni poświęcić na część praktyczną np. kontakt z pacjentem na oddziale, zbieranie wywiadu, itp. Podniesiono też temat specjalizacji i konieczności ich finansowania przez państwo.

Więcej: http://opieka.farm/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH