Opieka farmaceutyczna w sieci aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   19-11-2010, 08:34

W wybranych aptekach Świata Zdrowia rusza program opieki farmaceutycznej.

Program jest skierowany do osób ze zdiagnozowanymi już schorzeniami i do tych, które dopiero podejrzewają, iż mogą cierpieć na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy inne schorzenia kardiologiczne.  

Do tej pory w ramach „Świata Diabetologii i Kardiologii” odbył się program pilotażowy w Wielkopolsce. W aptekach Świata Zdrowia farmaceuci kierowali pacjentów na bezpłatne konsultacje diabetologów i kardiologów oraz badania, m.in.: EKG, echo serca, pomiar hemoglobiny, stężenia glukozy we krwi oraz cholesterolu.

Pacjenci mieli także możliwość skorzystania z porad dermokonsultantów w zakresie stopy cukrzycowej i pomiarów ciśnienia krwi. Skierowanie było wystawiane na podstawie wywiadu z pacjentem prowadzonego przez farmaceutę.

Teraz program „Świat Diabetologii i Kardiologii” będzie prowadzony w wybranych aptekach w całej Polsce. Apteki biorące udział w programie poprowadzą działania edukacyjne skierowane do pacjentów, a sami farmaceuci przejdą cykl szkoleń.

W ramach programu od przyszłego roku organizowane będą cyklicznie akcje bezpłatnych badań przesiewowych. Wybrane apteki już uczestniczą w akcji badań przesiewowych w kierunku osteoporozy.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH