Opinia o RDTL: niezbędna jest szybkość oceny wskazań

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: politykazdrowotna.com/rynekaptek.pl   19-04-2017, 15:10

Opinia o RDTL: niezbędna jest szybkość oceny wskazań Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Koncepcja ratunkowego funduszu na finansowanie metod leczenia o ograniczonej dostępności jest dobrym rozwiązaniem – uważa prof. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej.

Prof. Maciej Krzakowski przyznaje, że finansowanie z publicznych środków wszystkich nowych metod leczenia nie jest możliwe z uwagi na ogromne koszty, którym nie mogą sprostać również inne kraje Unii Europejskiej.

Dodał, że podstawowe znaczenie będzie miało opracowanie kryteriów określania tzw. dodanej wartości nowych metod leczenia:

- Kryteria powinny uwzględniać wskaźniki skuteczności i bezpieczeństwa, ale również powinny brać pod uwagę wpływ na jakość życia chorych oraz jakość dowodów naukowych i istniejące lub nie metody postępowania – wskazał prof. Krzakowski na łamach portalu politykazdrowotna.com.

Zdaniem Konsultanta, niezbędnym warunkiem sprawności funkcjonowania funduszu ratunkowego jest szybkość oceny wskazań: - Decyzje powinny być podejmowane bardzo szybko wobec słusznego założenia ratowania życia lub zdrowia.

Dzisiaj, 19 kwietnia o godzinie 16.00 sejmowa Komisja Zdrowia ponownie będzie pracować nad zmianami w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej. Zajmie się m.in. regulacjami dot. dostępu do leczenia ratunkowego.

Więcej: http://www.politykazdrowotna.com/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH