Osoby zaszczepione czują się dobrze, co zachęca kolejnych. Czasem przykład idzie z góry

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Katarzyna Gubała/ rynekaptek.pl   13-01-2021, 08:01

Osoby zaszczepione czują się dobrze, co zachęca kolejnych. Czasem przykład idzie z góry Szefowie i rzecznicy szpitali zwracają również uwagę, że jest grupa pracowników ochrony zdrowia, która z różnych powodów np. przebywania na zwolnieniu lekarskim, ciąży czy karmienia piersią nie może obecnie zostać zaszczepiona (fot. Pixabay)

Od 27 grudnia do 12 stycznia według danych resortu zdrowia zaszczepiło się ponad 300 tys. osób z grupy ‘’0’’, czyli głównie pracowników ochrony zdrowia. Zgłoszenia priorytetowej grupy do szczepień przeciw COVID-19 trwają jeszcze do 14 stycznia, ale już można przyjrzeć się liczbom zaszczepionych.

Adam Czerwiński, rzecznik prasowy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi podaje, że w grudniu powszechnie spodziewano się, że jak tylko ruszą zapisy - na drugi dzień w całym kraju będą kompletne listy chętnych pracowników ochrony zdrowia. Przyznaje, że był moment, kiedy do szczepień podchodzono z dystansem, ale...

- Gdy tylko ruszyły szczepienia okazało się, że szczepionka jest czymś bardzo pożądanym - podkreśla rzecznik ICZMP.

Przykład idzie z "góry"
- Jako pierwszy w naszym szpitalu zaczepił się dyrektor prof. Maciej Banach. Relacja z tego wydarzenia została szeroko upubliczniona. Obecnie na szczepienia zgłaszają się całe kliniki. Na szczepienia zapisało się ok. 70 proc. pracowników medycznych. Co ważne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki odbywają się szczepienia rodziców wcześniaków - na 12 stycznia zaszczepiono 12 osób, w kolejce czeka 6 kolejnych - podaje Adam Czerwiński, przypominając, że rodzice wcześniaków na początku stycznia zostali włączeni do grupy ‘’0’’.

Na tę chwilę w Matce Polsce zaszczepiono ponad tysiąc osób - 900 to pracownicy szpitala, ponad 100 to uprawnieni z innych szpitali.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach do 8 stycznia zaszczepiło się 690 osób.

- Obserwujemy, że zainteresowanie szczepieniami wśród naszych pracowników rośnie. Pierwotnie chęć zaszczepienia wyraziło około 1100 osób z ponad 2000 naszych pracowników, ale obecnie do listy dopisało się kolejnych 200 chętnych. Informacje od osób, które już się zaszczepiły i nie zaobserwowały u siebie żadnych skutków ubocznych szczepienia mogły wpłynąć na to, że do szczepionki przekonali się kolejni pracownicy - podaje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik kieleckiego szpitala.

Inni czują się zachęceni
Damian Mika, rzecznik prasowy  Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie informuje, że spośród liczącej 1800 pracowników załogi w pierwszym etapie rejestracji na szczepienia zapisało się ok. 600 osób, potem gdy termin przedłużono do 28 grudnia - kolejnych 100 pracowników, a kiedy termin został przedłużony do 14 stycznia trwa regularny dopływ chętnych na zaszczepienie.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH