Ostatnie dni na kupienie „elleOne” bez recepty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: kielce.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   10-07-2017, 10:42

Ostatnie dni na kupienie „elleOne” bez recepty Przywrócenia recept na „ellaOne” chciał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który twierdzi, że stosowanie tabletek nadużywają nastolatki

To ostatnie dni, kiedy tabletkę "ellaOne" można kupić w aptece bez recepty – podkreśla Robert Gocał, prezes Kieleckiej Okręgowej Rady Aptekarskiej. Od 23 lipca wchodzą już w życie nowe przepisy.

Przepisy nakazujące sprzedaż EllaOne na receptę przyjął Sejm i Senat, a 22 czerwca ustawę podpisał prezydent RP Andrzej Duda. Pod koniec lipca przepisy wchodzą więc w życie. Oznacza to, że nie będzie można kupić tabletki bez recepty, jak to miało miejsce przez ostatnie dwa lata - czytamy na stronie kieleckiego wydania portalu wyborcza.pl.

- Faktycznie, to ostatnie dni, kiedy tę tabletkę można kupić bez recepty – podkreśla Robert Gocał, prezes Kieleckiej ORA.

Dodaje, że tabletka jest droga, kosztuje około 100 złotych:– W związku z tym nie widzę w swojej aptece jakiegoś dużego zainteresowania. Mimo że to ostatnie dni, kiedy EllaOne jest dostępna bez recepty. Kupowania na potęgę nie zgłaszają mi też inni farmaceuci – mówi Robert Gocał.

Więcej: http://kielce.wyborcza.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH