Oświadczenie zarządu Polfy Tarchomin

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   02-11-2017, 09:12

Oświadczenie zarządu Polfy Tarchomin Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa”wydały oświadczenie w związku z wycofaniem z obrotu Tarcefoksymu (Cefotaximum).

"W związku z decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 27 października 2017 r. o wycofaniu z obrotu serii produktu leczniczego Tarcefoksym (Cefotaximum) 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, nr 1031016 data ważności 10.2018 r., TZF „Polfa” w dniu 30 października 2017 r. podjęły decyzję o wystąpienie z wnioskiem do GIF o prewencyjne wycofanie z obrotu produktu leczniczego Tarcefoksym" - informuje zarząd spółki.

"Wycofanie jest konsekwencją licznych działań mających na celu zapewnienie najwyższej jakości produkowanych przez nas leków. Decyzja o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego Tarcefoksym jest podyktowana najwyższą ostrożnością i troską o dobro pacjentów. Z tego powodu zarząd TZF „Polfa” podjął powyższą decyzję nie czekając na wyniki obecnie prowadzonych badań pozostałych serii" - napisano.

Dodano, że "priorytetem TZF „Polfa” jest bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, dlatego wycofanie z obrotu produktu leczniczego Tarcefoksym jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem, umożliwiającym wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z jakością tego leku przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów"

Spółka przypomina, że procedura wycofywania produktów leczniczych jest procedurą częstą – tylko w 2017 r. GIF wydał ponad 60 decyzji o wycofaniu serii lub całego produktu leczniczego w Polsce.

"W związku z informacjami medialnymi, które ukazały się w ostatnich dniach czujemy się zobowiązani do poinformowania Państwa o decyzjach, podejmowanych przez TZF „Polfa”, jednocześnie zapewniając, że jakość naszych produktów jest systematycznie kontrolowana przez odpowiednie działy kontroli jakości TZF „Polfa”, jak i przez powołane do tego organy nadzoru" - czytamy w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH