Pacjenci pytają o szczepionki, a tych nadal brak

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: eska.pl, radio.bialystok.pl/rynekaptek.pl   24-09-2020, 10:21

Pacjenci pytają o szczepionki, a tych nadal brak Hurtownie informują, że szczepionki mają być dostępne dostępne w pierwszej połowie października (Fot. Pixabay)

W październiku w Krakowie rozpocznie się program bezpłatnych szczepień dla mieszkańców powyżej 65. roku życia. Chętnych, by zaszczepić się przed nadchodzącym sezonem zachorowań, jest jednak bardzo dużo. Apteki cały czas czekają na dostawę preparatów.

Szczepionka przeciwko grypie nadal towarem deficytowym. Do niektórych krakowskich aptek dostarczono po zaledwie kilka-kilkanaście sztuk preparatu, a i te rozeszły się w kilka minut.

- Cały czas czekamy na dostawę, do tej pory dostałyśmy mniej więcej 20 szczepionek i żadnej oczywiście już nie ma dostępnej. Wszyscy pacjenci proszą o zapisanie, o rezerwację. My prowadzimy taką listę, aczkolwiek żadnej gwarancji, że jeszcze cokolwiek dostaniemy, nie mamy. Obiecaną mamy kolejną dostawę na początek października. Ile dostaniemy? Nie mam pojęcia - mówi farmaceutka z jednej z aptek na terenie Krakowa.

W niektórych aptekach nieoficjalne kolejki po zakup preparatu liczą nawet po 50 osób. Hurtownie albo nie podają jeszcze informacji, kiedy ponownie dostępna będzie szczepionka na grypę, albo zapewniają, że stanie się to dopiero w połowie października.

Także podlascy farmaceuci przyznają, że w tym roku zapytań o szczepionki przeciwko grypie jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

Jak mówi prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Białymstoku Tomasz Sawicki, "pytają o nie ludzie w różnym wieku, choć najczęściej osoby starsze i dodaje, że według informacji z hurtowni, szczepionki powinny być dostępne w pierwszej połowie października".

Więcej: eska.pl, radio.bialystok.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH