Partia Razem domaga się refundacji szczepień zalecanych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: zielonagora.wyborcza.pl/rynekaptek.pl   27-09-2017, 11:45

Partia Razem domaga się refundacji szczepień zalecanych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Członkowie Partii Razem w całym kraju wysyłają pisma do Sejmików. Domagają się stworzenia wojewódzkich programów refundacji zalecanych szczepień ochronnych - podaje portal wyborcza.pl.

Działacze z okręgu lubuskiego uważają, że to zapewni dostęp do bezpłatnych szczepień osobom, których z racji dochodów nigdy nie byłoby na nie stać.

"Programy szczepień ochronnych są bezpiecznym i skutecznym sposobem redukcji problemów i zagrożeń związanych z występowaniem chorób zakaźnych. Szczególnie duże korzyści pojawiają się, gdy odpowiednio wysoki odsetek zaszczepionych pozwala na niemal całkowite zatrzymanie szerzenia się zakażeń" - czytamy w treści petycji przesłanej do marszałka województwa.

Dalej: "Niestety, ceny zalecanych szczepień ochronnych są poważną barierą dostępu do nich, szczególnie dla mniej zasobnych mieszkanek i mieszkańców. Pełna realizacja zaleceń GIS może kosztować kilka tysięcy złotych".

Członkowie partii postulują także rozszerzenie programu darmowych szczepień. Chcą, żeby wszystkie ochronne rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny były bezpłatne.

Więcej: www.zielonagora.wyborcza.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH