Pelion: nie żałujemy wyjścia z giełdy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pb.pl/rynekaptek.pl   10-10-2017, 13:12

Pelion: nie żałujemy wyjścia z giełdy

Trzy miesiące po wejściu w życie nowego prawa i tydzień po formalnym wykluczeniu z obrotu giełdowego właściciele Pelionu nie żałują decyzji - pisze Puls Biznesu.

— Nie należę do osób, które patrzą wstecz i żałują. Zdecydowana większość naszych akcjonariuszy pozytywnie odpowiedziała na nasze wezwanie, co oznacza, że zaakceptowali zaproponowane przez nas warunki, w tym cenę-  mówi Jacek Szwajcowski, prezes Pelionu.

Prezes Pelionu, jak i wiceprezes Zbigniew Molenda, decyzję uzasadniali tym, że Pelion jako spółka prywatna będzie miała większe możliwości działania na rynku czy choćby utrzymywania stanu liczebnego sieci aptek.

Prezes Szwajcowski informuje, że obecnie Pelion koncentruje się na spłacie zadłużenia. - Zdecydowaliśmy się, by na powrót stać się spółką prywatną, bo daje nam to większą elastyczność i niezależność - uzasadnia.

Pelion to jeden z największych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju i właściciel sieci aptek Dbam o Zdrowie. Posiada 580 placówek własnych i ponad 270 we franczyzie.

Więcej: www.pb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH