Petycja: kursy z przeprowadzania szczepień p/ COVID w Medycznych Szkołach Policealnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   26-01-2021, 08:01

Petycja: kursy z przeprowadzania szczepień p/ COVID w Medycznych Szkołach Policealnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do resortu zdrowia skierowano petycję w sprawie wyznaczenia do przeprowadzania kursów dla farmaceutów, higienistek szkolnych, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych z zakresu szczepień przeciwko COVID-19 publicznych Medycznych Szkół Policealnych.

"Proponuję wykorzystać świetnie wyposażoną bazę zarówno pod względem sprzętowo-lokalowym, jak i kadrowym, publicznych, państwowych sieci Medycznych Szkół Policealnych, które są rozmieszczone w całej Polsce, w każdym województwie, a dla których organami prowadzącymi są samorządy województw" - napisał autor petycji.

Dodaje, że Medyczne Szkoły Policealne wykształciły całe rzesze pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych oraz higienistek szkolnych, zapewniając wysoki poziom szkolenia.

"Wiele z tych osób pracuje nadal i stanowi trzon średniego personelu medycznego w placówkach medycznych na terenie całego kraju i za granicą" - przekonuje.

Zgodnie z zapowiedzią MZ, wyżej wymienione grupy zawodowe będą włączone do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19. Warunkiem jest ukończenie szkolenia, którego sposób przeprowadzania zostanie określony w rozporządzeniu przez ministra zdrowia.

Szkolenia te będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych przedstawicieli zawodów medycznych wskazanych w ustawie i nie będą oni ponosić dodatkowych kosztów za udział. Szkolenia będą organizowane przez Centra Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Ze wstępnych informacji samorządu aptekarskiego wynika, że zainteresowanie szkoleniami wyraziło około 4 tys. farmaceutów.

Resort zdrowia nie odniósł się jeszcze do postulatu, by takie szkolenia były prowadzone przez Medyczne Szkoły Policealne.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH