Petycja ws. szczepień bezdomnych: potraktować ich jak pensjonariuszy DPS

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   04-01-2021, 11:39

Petycja ws. szczepień bezdomnych: potraktować ich jak pensjonariuszy DPS Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To unikalna okazja. Bezdomni rozpłyną się po Polsce do jesieni. A wiadomo, że bezdomni bardzo słabo przestrzegają przepisów antycovidowych i mogą stanowić zagrożenie biologiczne dla społeczeństwa. Zaszczepienie ich usuwa to zagrożenie - napisał autor petycji.

Do resortu zdrowia trafiła petycja, by bezdomnych zgromadzonych w noclegowniach i schroniskach poddać szczepieniu przeciwko COVID-19 w pierwszej przewidzianej do szczepień grupie -  po pracownikach medycznych - i potraktować ich jak pacjentów z DPS.

- To unikalna okazja. Bezdomni rozpłyną się po Polsce do jesieni. A wiadomo, że bezdomni bardzo słabo przestrzegają przepisów antycovidowych i mogą stanowić zagrożenie biologiczne dla społeczeństwa. Zaszczepienie ich usuwa to zagrożenie - napisał autor petycji.

"Najfajniejsze w tym jest to, że ci bezdomni po zaszczepieniu pierwszą dawką będą grzecznie siedzieć w schroniskach i czekać na druga dawkę" - dodaje.

Informuje też, iż szczepieniu i nabyciu odporności bezdomni będą mogli wychodzić ze schroniska i do niego wracać, bez konieczności wykonywania testów. Aktualnie, aby bezdomny mógł skorzystać z noclegowni, musi mieć wykonany test.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH