PEX PS podsumowuje tygodniową sprzedaż leków w cukrzycy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PEX PharmaSequence/ rynekaptek.pl   20-01-2021, 08:36

PEX PS podsumowuje tygodniową sprzedaż leków w cukrzycy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wynika z zestawienia za okres 11-17 stycznia, jeśli chodzi o leki na receptę stosowane w terapii cukrzycy, liczba opakowań sprzedanych przez apteki wyniosła 807,9 tysiąca. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku oznacza to sprzedaż na poziomie 96 procent.

Liczba opakowań kupionych przez apteki przez wspomniane 7 dni to 769 tysięcy.

PEX PharmaSequence rozpoczyna publikację tygodniowych raportów obrazujących sprzedaż leków stosowanych w cukrzycy.

"Są to swoiste wskaźniki wpływu pandemii w tych obszarach terapeutycznych. Tego typu analizy, ale wykorzystanie danych, które są w posiadaniu NFZ i MZ pozwoliłyby na powstanie Białej Księgi Zdrowia obrazującej stan niedoboru świadczeń i braku diagnostyki w okresie pandemicznym, ale i prognozę potrzeb zdrowotnych, biorąc pod uwagę starzenie się społeczeństwa i relatywne pogorszenie się zdrowia tych, którzy nie byli zdiagnozowani" - dodaje firma analityczna.

"Ów stan, zwany Odroczonym Efektem Zdrowotnym (OEZ) pandemii – wg analiz PEX – owocuje np. brakiem inicjacji terapii w miesiącach pandemicznych 2020 roku nawet na poziomie o 20% niższym niż w roku 2019. Zwymiarowanie OEZ może pomóc w planowaniu i wdrożeniu planów naprawczych" - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH