Pfizer będzie monitorował niepożądane działania leków w Europie – z terenu Polski

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   03-07-2017, 14:49

Pfizer będzie monitorował niepożądane działania leków w Europie – z terenu Polski Pfizer inwestuje w monitorowanie niepożądanych działań leków w Europie

Pfizer otwiera w Polsce Drug Safety Unit Platform (DSUP) – platformę wspierającą monitorowanie niepożądanych działań leków. Zgromadzone dane będą przetwarzane, a powstałe analizy będą konsultowane z ekspertami klinicznymi z poszczególnych obszarów terapeutycznych.

Jak informuje firma w komunikacie, DSUP to największa tego typu platforma Pfizer na świecie i kolejny bardzo ważny element kontroli bezpieczeństwa i skuteczności istniejących terapii. Dzięki Platformie zostanie usprawniony proces weryfikacji działań niepożądanych, a przetworzone dane będą przekazywane do odpowiednich urzędów w poszczególnych krajach.

"Monitorowanie niepożądanych działań leków wymaga podjęcia niezwłocznej i dokładnej analizy. Przetworzone dane muszą być dostarczane w postaci raportów w odpowiednim czasie do właściwych urzędów w różnych częściach świata. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo pacjentów i skuteczność terapii" - czytamy.

W ocenie dr Doroty Hryniewieckiej-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska, ta inwestycja pokazuje, że Polska jest dla amerykańskiej firmy ważnym punktem na mapie świata, a dobro pacjenta i jego bezpieczeństwo w trakcie terapii jest dla niej priorytetem:

- Ta inwestycja jest również inwestycją w polską gospodarkę poprzez możliwość zatrudnienia młodych ludzi i budowanie unikalnych kompetencji na skalę światową - zaznacza.

W komunikacie czytamy, że Pfizer zainwestował w Polsce w 2017 roku już milion dolarów i planuje dalszy rozwój platformy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH