Pfizer kupuje King Pharmaceuticals Inc.

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: onet.pl/rynekaptek.pl   13-10-2010, 12:08

Pfizer kupuje King Pharmaceuticals Inc. Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki zakupowi King Pharmaceuticals Inc. za 3,6 miliardy dolarów Pfizer Inc. powiększy swój udział w rynku środków przeciwbólowych.

O porozumieniu firmy poinformowały 12 października. Spodziewają się, że zostanie ono zawarte w pierwszym kwartale 2011 roku. Będzie to największe przejęcie Pfizera od czasu zakupu za 68 miliardów dolarów firmy farmaceutycznej Wyeth w zeszłym roku.

Pfizer szuka nowych produktów zanim w przyszłym roku wygaśnie patent na Lipitor, najlepiej sprzedający się lek firmy na obniżenie poziomu cholesterolu, którego sprzedaż w roku 2009 wyniosła 11,4 miliardów dolarów, a dochody z jego sprzedaży zmaleją, kiedy stanie się on przedmiotem konkurencji ogólnej. Firma King skupiła się na produkcji nowych środków przeciwbólowych od 2007 roku, kiedy wygasł patent na najlepiej sprzedający się lek na nadciśnienie Altace.

Światowy rynek na leki przeciwbólowe, zarówno te zawierające narkotyki, jak i bez nich, był wart w 2009 roku 22,4 miliardy dolarów, jak wynika z danych firmy badawczej IMS Health Inc., zajmującej się tym rynkiem.

Więcej: www.biznes.onet.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH