Pfizer: zmienimy świat leków generycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   27-12-2010, 14:49

Pfizer: zmienimy świat leków generycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pfizer i azjatycka firma biotechnologiczna Biocon zawarły porozumienie w sprawie komercjalizacji insulin klasycznych i analogowych.

Według zawartej umowy, Pfizer otrzymał prawo do globalnej komercjalizacji m.in. insulin będących produktami biopodobnymi. Z umowy zostały wyłączone rynki w Niemczech, Indiach i Malezji. Koncern uzyskał też prawo  komercjalizacji niektórych innych leków Bioconu, szczególnie przeznaczonych na rynki wschodzące.

 
Pfizer zapowiada także mocniejsze zaangażowanie się w biznes generyczny, m.in. na rynku filipińskim, skąd będzie „baza wypadowa” do dystrybucji leków odtwórczych na 44 rynki wschodzące.

Eksperci serwisu International Federation of Pharmaceutical Wholesalers oceniają, że przy agresywnej polityce cenowej stosowanej w wielu państwach oraz nadchodzącym klifie patentowym, firmy innowacyjne mocniej będą inwestować w generyki.

Według zapowiedzi przedstawicieli Pfizera, koncern ma stać się wkrótce jedną z trzech największych firm generycznych na świecie. To ma „zmienić krajobraz” biznesu generycznego, jaki znamy obecnie.

Źródło: www.ifpw.com
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH