PGF: 14 mln zysku netto w I kwartale

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PGF/rynekaptek.pl   17-05-2010, 11:26

PGF: 14 mln zysku netto w I kwartale Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polska Grupa Farmaceutyczna zakończyła I kwartał 2010 roku skonsolidowanym zyskiem netto na poziomie 14 mln zł i przychodami ze sprzedaży w wysokości 1,395 mln zł.

Zdaniem Jacka Szwajcowskiego, prezesa zarządu PGF, podczas gdy przedsiębiorstwa z innych sektorów notowały spadki obrotów, PGF udało się osiągnąć sprzedaż w wysokości 5,4 mld zł, zoptymalizować koszty i kapitał obrotowy, istotnie zmniejszyć zadłużenie, ograniczyć ryzyko finansowe i utrzymać wysoką płynność finansową.

– To daje nam pewność, że jesteśmy należycie przygotowani do dalszej ekspansji. W 2010 roku skupimy się na rozwoju organicznym i poszukiwaniu atrakcyjnych i innowacyjnych rozwiązań wzmacniających naszą konkurencyjność i pozycję rynkową – zapowiada Szwajcowski.

28 kwietnia otwarto Business Support Solution S.A. Ta najmłodsza spółka-córka PGF świadczy usługi finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe, controllingowe, prawne oraz w zakresie sporządzania skonsolidowanych sprawozdań finansowych podmiotom krajowym i zagranicznym PGF.

Choć w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku krajowy rynek apteczny zwiększył się jedynie o ponad 1 proc., PGF podtrzymuje prognozę przekroczenia 6 mld zł sprzedaży w 2010 roku.

Słabsze wyniki odnotowała cała branża. Zaważyła na tym ujemna dynamika wzrostu rynku w styczniu. Długa i mroźna zima ograniczyła liczbę zachorowań, a w konsekwencji doprowadziła do zmniejszonego zapotrzebowania na leki. W zeszłym roku sytuacja była zupełnie odwrotna: pierwsze miesiące roku przyniosły bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży leków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH