PGF liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PGF/rynekaptek.pl   17-11-2010, 13:19

PGF liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polska Grupa Farmaceutyczna, która w tym roku obchodzi jubileusz 20. lecia swojego istnienia, zakończyła III kwartał 2010 roku skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 13,8 mln zł i przychodami wynoszącymi 1,5 mld zł.

Narastająco w okresie pierwszych 9 miesięcy br. zysk netto Grupy wyniósł 47,1 mln zł, a przychody 4,3 mld zł. PGF podtrzymuje swoje dotychczasowe prognozy dotyczące wyników na koniec roku.

Pomimo dobrej kondycji segmentu sprzedaży hurtowej do aptek w Polsce w III kwartale br. (wzrost o 8 – 9% r/r), kolejny kwartał może nie przynieść już tak dobrych wyników – głównie ze względu na wysoką bazę z roku 2009.

Firma IMS monitorująca rynek farmaceutyczny szacuje, że dynamika wzrostu rynku w całym roku osłabnie z około 5% zanotowanych po 9 miesiącach br. do około 3,6% na koniec roku.

Z tego powodu zarząd PGF zasygnalizował, iż osiągnięcie prognozowanych w tym roku 6 mld zł skonsolidowanych przychodów może być trudne. Skala ewentualnego niewykonania (około 5%) nie skłania jednak do zmiany ogłoszonej na początku marca prognozy.
W planach Grupy na 2010 roku jest nadal osiągnięcie dwucyfrowej dynamiki zysku netto, a także utrzymanie zadłużenia na poziomie nieprzekraczającym 500 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH