Pharmena: spadek przychodów z powodu silnej konkurencji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pharmena/ rynekaptek.pl   14-11-2017, 13:09

Pharmena: spadek przychodów z powodu silnej konkurencji Wzrost konkurencji na rynku dermokosmetyków wyraźnie obciążył wyniki Pharmeny za trzy kwartały tego roku

Pharmena S.A., notowana na NewConnect spółka za trzy kwartały 2017 roku osiągnęła 9,8 mln zł jednostkowych przychodów ze sprzedaży, przy zysku EBITDA i netto na poziomach odpowiednio 645 tys. zł i 64 tys. zł - informuje spółka w komunikacie.

Wynik netto za trzy kwartały 2017 r. ukształtował się na poziomie 64 tys. zł wobec 1 198 tys. zł
w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jak wskazuje spółka, powodem spadku przychodów, a w konsekwencji wyników, jest wzrost udziału aptecznych marek konkurencyjnych w kategorii produktów przeciw wypadaniu włosów, w której to kategorii spółka jest obecna produktowo.

- Wzrost konkurencji na rynku dermokosmetyków wyraźnie obciążył wyniki za trzy kwartały tego roku. Pracujemy intensywnie nad nową strategią sprzedaży. Cześć prac została już wdrożona - mówi Konrad Palka, prezes zarządu Pharmena S.A., dodając, że firma liczy na sprzedaż produktów na rynku azjatyckim, która ma ruszyć w przyszłym tygodniu.

W raportowanym okresie Pharmena skupiała się na działaniach marketingowych, które mają prowadzić do zwiększenia przychodów ze sprzedaży. Działania marketingowe mają na celu również poszerzenie dostępności nowo wprowadzonych produktów w kategorii skin care.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH