Pharmena: spadek przychodów z powodu silnej konkurencji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pharmena/ rynekaptek.pl   14-11-2017, 13:09

Pharmena: spadek przychodów z powodu silnej konkurencji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pharmena S.A., notowana na NewConnect spółka za trzy kwartały 2017 roku osiągnęła 9,8 mln zł jednostkowych przychodów ze sprzedaży, przy zysku EBITDA i netto na poziomach odpowiednio 645 tys. zł i 64 tys. zł - informuje spółka w komunikacie.

Wynik netto za trzy kwartały 2017 r. ukształtował się na poziomie 64 tys. zł wobec 1 198 tys. zł
w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jak wskazuje spółka, powodem spadku przychodów, a w konsekwencji wyników, jest wzrost udziału aptecznych marek konkurencyjnych w kategorii produktów przeciw wypadaniu włosów, w której to kategorii spółka jest obecna produktowo.

- Wzrost konkurencji na rynku dermokosmetyków wyraźnie obciążył wyniki za trzy kwartały tego roku. Pracujemy intensywnie nad nową strategią sprzedaży. Cześć prac została już wdrożona - mówi Konrad Palka, prezes zarządu Pharmena S.A., dodając, że firma liczy na sprzedaż produktów na rynku azjatyckim, która ma ruszyć w przyszłym tygodniu.

W raportowanym okresie Pharmena skupiała się na działaniach marketingowych, które mają prowadzić do zwiększenia przychodów ze sprzedaży. Działania marketingowe mają na celu również poszerzenie dostępności nowo wprowadzonych produktów w kategorii skin care.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH