Pięć wniosków do EMA o rejestrację rituximabu. Brak Mabionu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: parkiet.com/rynekaptek.pl   25-04-2017, 10:48

Pięć wniosków do EMA o rejestrację rituximabu. Brak Mabionu EMA niebawem wyda kolejną opinie ws. rejestracji biopodobnego leku rituximab

W gronie spółek, które ubiegają się o rejestrację w Europie odpowiedników leku MabThera, produkowanego przez firmę Roche i stosowanego w leczeniu białaczki, chłoniaka i RZS, nie ma Mabionu – podaje portal parkiet.com.

Według stanu na 3 kwietnia br. w Europejskiej Agencji Leków (EMA) złożonych było pięć wniosków dotyczących rejestracji leków biopodobnych do rituximabu we wskazaniu leczenie chłoniaków złośliwych.

Nie wiadomo jednak, które firmy złożyły swoje wnioski w EMA. Według spekulacji portalu, zrobiły to już Amgen, Pfizer i mAbxience. Artur Chabowski, prezes Mabionu zapowiada, że taki wniosek złoży dopiero na przełomie 2017 i 2018 r.

W zeszłym tygodniu, Komitet Europejskiej Agencji Leków wydał pozytywną opinię w sprawie rejestracji i dopuszczenia do obrotu biopodobnego rituximabu firmy Sandoz. EMA ma teraz 67 dni od otrzymania opinii komitetu na podjęcie decyzji w sprawie rejestracji leku.

Więcej. www.parkiet.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH