PKO BP chce pomóc w ekspansji małych i średnich firm

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PKO BP/rynekaptek.pl   01-12-2017, 14:36

PKO BP chce pomóc w ekspansji małych i średnich firm Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PKO Bank Polski chce pomagać małym i średnim firmom w zdobywaniu zagranicznych rynków. Uruchomił w tym celu Platformę Wsparcia Eksportu. Pomocne mają być też analizy branżowe, w tym dotyczące sektora farmaceutycznego.

Platforma ma pomóc zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorstwom. Jest zarówno do firm, które dotąd działały jedynie na polskim rynku i chciałyby rozpocząć zagraniczną ekspansję, jak i do tych, które obecne są ze swoimi produktami na innych rynkach, ale chciałyby wejść na kolejne.

Na Platformie Wsparcia Eksportu firmy znajdą przede wszystkim wizytówki 130 krajów wraz z informacjami o specyfice danego rynku, z czego 33 to analizy rozszerzone, w których firmy znajdą również wskaźniki ostrzegawcze, jak roczna dynamika importu, wskaźniki PMI, fazy cyklu koniunkturalnego czy globalny i lokalny indeks niepewności politycznej.

Poza analizą rynków dostępne są również analizy branżowe – obecnie dla pięciu istotnych eksportowo branż: meblarskiej, tworzyw sztucznych, odzieżowej, produktów farmaceutycznych oraz kosmetycznej.

Więcej: https://www.wspieramyeksport.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH