Płace minimalne: w Sejmie procedowanie, przed Sejmem protest

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/ rynekaptek.pl   05-06-2017, 08:41

Płace minimalne: w Sejmie procedowanie, przed Sejmem protest Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Porozumienie Zawodów Medycznych zapowiada pikietę na środę 7 czerwca, kiedy w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia.

Zdaniem Tomasza Dybka z Porozumienia Zawodów Medycznych (PZM), prace legislacyjne nad rządowym projektem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne przyspieszyły, gdy do Sejmu wpłynął projekt obywatelski. Dokument trafił do Rządowego Centrum Legislacji już pod koniec września ub.r., a jego konsultacje publiczne zakończyły się 21 listopada. Komitet Stały Rady Ministrów zajął się nim jednak dopiero w II połowie lutego br.

- Liczyłem, ile zgodnie z tą ustawą wyniosą nasze podwyżki. Traktując ją literalnie, podwyżki lekarzy stażystów i lekarzy rezydentów wyniosą w lipcu od 20 do 90 zł - mówi Damian Patecki, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. Zwraca uwagę jednak, że minister Radziwiłł wciąż powtarza, że dokument nie jest ustawą o siatce płac, tylko o minimalnym wynagrodzeniu.

Tymczasem, kiedy w połowie maja PZM złożyło swój projekt w Sejmie, zebrano 200 tys. podpisów. Projekt białego personelu zakłada, że farmaceuci, diagności czy pielęgniarki ze specjalizacją specjalista mogliby liczyć na co najmniej dwie średnie krajowe (ok. 8 tys. zł brutto), a lekarze specjaliści – trzy średnie krajowe (ok. 12 tys. zł brutto).

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH