Plan Neuki: do końca roku objąć współpracą 800 aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: biznesradar.pl/ rynekaptek.pl   16-05-2017, 10:05

Plan Neuki: do końca roku objąć współpracą 800 aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Neuca skoncentruje się w tym roku na uspójnianiu zasad i standardów medycznych w przejętych przychodniach. Chce też zwiększyć do ok. 800 liczbę aptek na swojej platformie Apteline.pl do końca roku - poinformowali przedstawiciele spółki.

Według stanu na 10 maja br., Neuca posiada 58 przychodni, obsługujących ok. 120 tys. pacjentów.

Spółka zamierza też kontynuować rozwój w obszarze e-commerce i chce nawiązać do końca roku współpracę z łącznie 800 aptekami na platformie Apteline.pl, służącej do zamawiania leków - informuje ISBnews.

- Wystartowaliśmy w Poznaniu z testami w ubiegłego roku. W pierwszym kwartale zaczęliśmy budować sieć dystrybucji. Plan jest taki, aby do końca tego roku objąć tą współpracą 800 aptek - mówił na konferencji prezentującej wyniki giełdowej spółki wiceprezes, Tomasz Józefacki.

Obecnie Neuca współpracuje ze 180 aptekami w kilkunastu największych miastach w Polsce. Platforma umożliwia zamawianie leków online i odbiór w wybranej aptece, współpracującej z Neuką.

Z kolei działające również w segmencie w e-commerce Ortopedio.pl pozyskało dotychczas do współpracy 700 aptek.

- Dziś skupiamy się na rozwoju asortymentu i współpracy z niezależnymi aptekami. Zbudowaliśmy sieć 700 współpracujących aptek. Połączenie kanałów jest krytyczne w chwili, gdy chcemy oferować leki refundowane - powiedział Józefacki. 

Ortopedio.pl osiągnęło już próg rentowności, "a korzyść, którą mamy ze wzrostu skali inwestujemy w rozwój", zapewnił.

Więcej: http://www.biznesradar.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH