Plany Actavis wobec warszawskiej Polfy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bankier.pl/rynekaptek.pl   19-04-2011, 08:29

Producent leków generycznych Actavis zamierza zainwestować w Polsce ponad 100 mln euro.

Pierwszym krokiem jest złożenie oferty wiążącej na zakup Polfy Warszawa. Gdyby do tego doszło Polska stałaby się trzecim rynkiem firmy w skali globalnej, po USA i Wielkiej Brytanii – informuje portal bankier.pl.

W Polsce Actavis jest obecny od 5 lat. – Na polskim rynku sprzedajemy ponad 30 produktów, a w tym roku planujemy wprowadzenie kilkunastu nowych – informuje Izabela Zimmermann, dyrektor generalny firmy Actavis Polska. – Planujemy zwiększyć nasze udziały na polskim rynku o 60 procent.

W ramach rozwoju swojej działalności na polskim rynku, islandzki producent zamierza złożyć wiążącą ofertę na zakup Polfy Warszawa do 5 maja br. Spółka planuje zainwestować w Polsce ponad 100 milionów euro.

Wykupienie warszawskiej Polfy otworzyłoby spółce możliwość rozwoju w Europie Środkowej, dla Polfy byłaby to możliwość znacznego zwiększenia eksportu, zwłaszcza na rynki na Ukrainie i w Rosji - gdzie Actavis posiada duży zakład produkcyjny w Podolsku.

Actavis ma duży udział w globalnym rynku szpitalnym, a dzięki Polfie, która dysponuje technologią do produkcji ampułek, mógłby rozwinąć ich sprzedaż na świecie.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH