Po konferencji. ZAPPA kontra burmistrz Kalwarii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wadowiceonline.pl/ rynekaptek.pl   28-01-2021, 11:05

Po konferencji. ZAPPA kontra burmistrz Kalwarii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Należałoby postawić pytanie, w czyim interesie ten ZAPPA pracuje? - pyta burmistrz Kalwarii, zaskoczony, że Związek poparł protest aptekarzy w sprawie dyżurów. - Burmistrz i radni forsują wprowadzenie na rynek apteki firmowanej przez znaną sieć aptek - odpowiada ZAPPA.

Na spotkaniu była też obecna przedstawicielka Związku, Joanna Machalska. - Nie jest prawdą, że apteki obecnie pracujące w Kalwarii Zebrzydowskiej nie chcą pełnić dyżurów. To problem ogólnopolski - oświadczyła, mówiąc, że środowisko czeka na rozwiązanie tego przez MZ.

- Apteki nie są w stanie pełnić całodobowych dyżurów na swój koszt - dodała. Przypomniała, że właściciele aptek przedstawili różne warianty dyżurów. Pierwszy: w tygodniu od 8 do 22, w weekendy całodobowo. Drugi wariant: w tygodniu i w weekendy do 23.00. Trzeci - wszystkie apteki z terenu pracy nocnej opieki zdrowotnej są włączone do dyżurów. Te propozycje nie spotkały się z przychylnym stanowiskiem radnych.

Mówiła również o tym, że burmistrz i radni forsują wprowadzenie na rynek apteki firmowanej przez znaną sieć aptek. - Apteki, która ma być czynna krócej niż proponowali właściciele innych placówek. Czyli w tygodniu do 22.00 i w weekendy do 20.00 - podkreślała Joanna Machalska.

Więcej: https://wadowiceonline.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH