Poczta Polska podała, ilu Polakom dostarczyła pulsoksymetry

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Poczta Polska   19-04-2021, 18:09

Poczta Polska podała, ilu Polakom dostarczyła pulsoksymetry Pulsoksymetry są dostarczane do pacjentów prze kurierów Poczty Polskiej (fot. LJ)

Kurierzy Poczty Polskiej dostarczyli już łącznie ponad 500 tys. pulsoksymetrów, a 220 tys. urządzeń zostało zwróconych.

"Odpowiednie i zgodne z instrukcją zabezpieczenie urządzenia przez ozdrowieńca dokonującego zwrotu jest kluczowe dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i płynnej kontynuacji programu doręczeń do kolejnych, potrzebujących pacjentów covidowych" - czytamy w informacji.

Pulsoksymetry dla użytkowników DOM-u
Poczta Polska przypomina, że pulsoksymetry są dostarczane tylko tym pacjentom, którzy są zarejestrowani w programie DOM i którzy zostaną zgłoszeni przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia np. lekarza pierwszego kontaktu.

Realizowana przez Pocztę Polską dystrybucja pulsoksymetrów odbywa się w ramach wdrożonego przez Ministerstwo Zdrowia programu Domowa Opieka Medyczna (DOM  www.gov.pl/dom).   

Pacjenci powyżej 55. roku życia, którzy otrzymali potwierdzenie pozytywnego wyniku na COVID-19, zostają automatycznie objęci programem DOM. Pulsoksymetry dostarczy im kurier Poczty Polskiej, bezpośrednio po otrzymaniu takiego sygnału od jednostki realizującej program w obrębie Ministerstwa Zdrowia.  

Jak oddać pulsoksymetr
Pacjenci, którzy nie ukończyli 55 lat, uzyskali pozytywny wynik na COVID-19 i obserwują postępujące pogorszenie stanu zdrowia – w celu skorzystania z monitoringu w ramach programu DOM, powinni wypełnić formularz PulsoCare. Po rejestracji, otrzymają potwierdzenie przystąpienia do programu i pulsoksymetr. 

Szczegółowa instrukcja dotycząca użytkowania pulsoksymetru jest dostarczana każdemu pacjentowi wraz z urządzeniem. W hermetycznej kopercie, w którą opakowany jest pulsoksymetr, pacjenci znajdą informacje i wskazówki dotyczące właściwego przygotowania urządzenia do zwrotu po zakończeniu kwarantanny.  

Poczta Polska, na mocy porozumienia z Ministerstwem Zdrowia, realizuje zarówno doręczenia, jak i zwroty pulsoksymetrów. Doręczenia pulsoksymetrów odbywają się drogą kurierską. W zakresie zwrotu urządzenia, ozdrowieńcy mają do wyboru jedną z dwóch możliwych opcji: odbiór przez kuriera lub udostępnione od lutego br. osobiste dostarczenie pulsoksymetru do jednej z 4 600 placówek, urzędów i filii PP (z wyłączeniem agencji pocztowych).  

500 tys. urządzeń dostarczonych
Odbiór pulsoksymetru, zarówno przez kuriera Poczty Polskiej, jak i pracownika placówki do której pacjent dostarcza osobiście urządzenie, następuje po potwierdzeniu poprawności opakowania pulsoksymetru zgodnie z instrukcją.

Dotychczas, w ramach realizacji umowy z Ministerstwem Zdrowia, Poczta Polska doręczyła już pond 500 tys. pulsoksymetrów, a 220 tys. zostało zwróconych. Koszty programu pokrywa Ministerstwo Zdrowia. Dla pacjenta doręczenie, użytkowanie i monitoring, a także zwrot urządzenia jest bezpłatny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH