Połączenie resortu zdrowia i pracy? "Nic mi o tym nie wiadomo"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/ rynekaptek.pl   23-05-2017, 12:01

Połączenie resortu zdrowia i pracy? "Nic mi o tym nie wiadomo" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odniósł się do rozważań o możliwym połączeniu dwóch ministerstw - zdrowia oraz pracy. Nieźle się uśmialiśmy - odpowiada w wywiadzie dla DGP na pytanie o spekulacje dotyczące powstania superresortu.

Powiedział, że rozmawiał na temat tych medialnych doniesień z minister Rafalską i premier. - Nawet się nieźle się uśmialiśmy - podsumował, dając do zrozumienia, że kontroluje sytuację w resorcie i nic mu o zmianach nie wiadomo.

Dopytywany o likwidację NFZ powiedział, że nieodwołalnie styczeń 2018 roku, to początek takiego procesu.

- Dla zapewnienia płynności zmiany, będzie wprowadzony np. roczny okres przejściowy, co oznacza, że Fundusz w likwidacji będzie utrzymywał rolę płatnika jeszcze jakiś czas. Choć sposób finansowania będzie już inny - budżetowy. To wszystko znajdzie się w Ustawie o Narodowej Służbie Zdrowia - powiedział minister.

Konstant Radziwiłł bardzo ostrożnie odpowiada w wywiadzie dla DGP na pytanie o procent PKB jaki zostanie przeznaczony na zdrowie w 2018 r.

- Więcej niż w tym. Zobaczymy. Jak weźmiemy pod uwagę 2017 r., to pieniędzy na lecznictwo już jest więcej, niż rok wcześniej. Jestem przekonany, że ten trend wzrostowy utrzyma się w kolejnych latach. To są bardzo skomplikowane obliczenia - tłumaczy dodając, że pieniądze na zdrowie są ujęte w budżetach kilku ministerstw.

Więcej: gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH