Polfa Tarchomin i UW nawiązały współpracę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polfa Tarchomin/ rynekaptek.pl   21-11-2017, 12:09

Polfa Tarchomin i UW nawiązały współpracę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polfa Tarchomin S.A. i Uniwersytet Warszawski podpisały porozumienie o współpracy badawczo – rozwojowej. Celem współpracy jest udoskonalanie i opracowywanie nowych substancji czynnych - informuje Polfa.

- Dzięki wsparciu technologicznemu i badawczemu Uniwersytetu Warszawskiego będziemy unowocześniać leki z aktualnego portfolio, pracować nad nowymi produktami leczniczymi i rozwijać syntezy substancji czynnych. Stopniowo zwiększając nakłady na badania i rozwój chcemy mocniej wpisać się w realizację Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedział Jarosław Król, prezes zarządu Polfy Tarchomin S.A.

Polfa Tarchomin S.A. specjalizuje się w antybiotykach, w tym tzw. antybiotykach ostatniej szansy. W pierwszej fazie współpracy w ramach umowy z UW, prowadzone będą badania nad udoskonalaniem substancji czynnych wchodzących w skład takich właśnie leków. Wkrótce rozpoczną się też badania nad  lekami stosowanymi w diabetologii, dermatologii oraz psychiatrii.

- Jestem przekonana, że  współpraca przyniesie wiele  cennych projektów badawczych, z których korzyści będą czerpały obie strony porozumienia. Właśnie ta synergia doświadczenia rynkowego Polfy Tarchomin oraz wiedzy badawczej Uniwersytetu Warszawskiego może zaowocować nowymi patentami dla polskiej farmacji, która jest  jedną ze strategicznych branż w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH