Polfa Warszawa coraz szybciej zmierza do prywatyzacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PP/rynekaptek.pl   28-10-2009, 13:43

Polfa Warszawa coraz szybciej zmierza do prywatyzacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polfa Warszawa wchodzi w najważniejszą fazę prywatyzacji. 90 podmiotów z kraju i zagranicy otrzymało zaproszenia do składania ofert. Wśród potencjalnych inwestorów są również ci, którzy wcześniej złożyli oferty zakupu Polfy Pabianice.

W środę, 28 października Artur Woźniak, prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, który odpowiada za proces sprzedaży, podczas spotkania z dziennikarzami informował o kolejnych etapach prywatyzacji.

Chętni inwestorzy mają czas do 22 grudnia tego roku na złożenie ofert. Po tej dacie Polski Holding Farmaceutyczny wyłoni tak zwaną krótką listę oferentów, którzy przejdą do dalszych etapów procesu prywatyzacyjnego.

Prezes Polfy Warszawa, Krzysztof Berndt, podkreślił dobrą kondycję rynkową spółki.

– Do końca roku 2009 spodziewamy się uzyskać przychody brutto rzędu 340 mln złotych. Szacunkowy zysk netto na koniec tego roku powinien wynieść od 33 do 35 mln złotych. Mamy nadzieję na satysfakcjonującą ofertę, która pozwoli spółce rozwijać się i wykorzystywać jej potencjał.

Dodajmy, że Polski Holding Farmaceutyczny odpowiada za przygotowanie do prywatyzacji trzech Polf: z Pabianic, Warszawy oraz Tarchomina. Polfa Pabianice weszła właśnie w końcową fazę prywatyzacji, ostatnia prywatyzowana będzie Polfa Tarchomin.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH