Polisa turystyczna przy chorobie przewlekłej jest 2-3 razy droższa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   02-08-2017, 08:04

Polisa turystyczna przy chorobie przewlekłej jest 2-3 razy droższa Zaledwie kilka procent osób wyjeżdżających na urlop kupuje polisę na wypadek zaostrzenia chorób przewlekłych

Niewielki jest procent osób, które decydują się na wykupienie polisy na wypadek zaostrzenia chorób przewlekłych. Rozszerzenie ubezpieczenia o taką opcję powoduje wzrost opłaty ubezpieczeniowej o 200-300 proc. w stosunku do standardowej.

Jak wyjaśnia Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance, zwyżkę za choroby przewlekłe wykupuje około 5-10 proc. wszystkich wyjeżdżających. Zależy to od specyfiki portfela klientów i nie są to wszystkie osoby, które powinny posiadać takie rozszerzenie - informuje Rzeczpospolita.

Nie kupując rozszerzenia ochrony, osoby z problemami kardiologicznymi, astmą, cukrzycą itp. narażają się na gigantyczne wydatki w przypadku zaostrzenia się choroby przewlekłej na wyjeździe.

Wysokie temperatury powietrza potrafią być bardzo obciążające dla osób cierpiących na nadciśnienie i choroby serca i prawdopodobieństwo konieczności skorzystania z pomocy medycznej za granicą w przypadku tych osób wyraźnie rośnie. W takich przypadkach najczęściej konieczna jest interwencja polegająca na hospitalizacji i kosztownych świadczeniach medycznych, a nie wizycie ambulatoryjnej.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH