Polisa turystyczna przy chorobie przewlekłej jest 2-3 razy droższa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   02-08-2017, 08:04

Polisa turystyczna przy chorobie przewlekłej jest 2-3 razy droższa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Niewielki jest procent osób, które decydują się na wykupienie polisy na wypadek zaostrzenia chorób przewlekłych. Rozszerzenie ubezpieczenia o taką opcję powoduje wzrost opłaty ubezpieczeniowej o 200-300 proc. w stosunku do standardowej.

Jak wyjaśnia Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance, zwyżkę za choroby przewlekłe wykupuje około 5-10 proc. wszystkich wyjeżdżających. Zależy to od specyfiki portfela klientów i nie są to wszystkie osoby, które powinny posiadać takie rozszerzenie - informuje Rzeczpospolita.

Nie kupując rozszerzenia ochrony, osoby z problemami kardiologicznymi, astmą, cukrzycą itp. narażają się na gigantyczne wydatki w przypadku zaostrzenia się choroby przewlekłej na wyjeździe.

Wysokie temperatury powietrza potrafią być bardzo obciążające dla osób cierpiących na nadciśnienie i choroby serca i prawdopodobieństwo konieczności skorzystania z pomocy medycznej za granicą w przypadku tych osób wyraźnie rośnie. W takich przypadkach najczęściej konieczna jest interwencja polegająca na hospitalizacji i kosztownych świadczeniach medycznych, a nie wizycie ambulatoryjnej.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH