Polpharma: nowy oddział do produkcji tabletek w Kazachstanie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   12-09-2017, 12:45

Polpharma: nowy oddział do produkcji tabletek w Kazachstanie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

8 września br. w Kazachstanie odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału do wytwarzania stałych doustnych form leków o zdolności produkcyjnej ponad 200 milionów tabletek i kapsułek rocznie.

Zakończenie budowy oddziału stałych form leków w zakładzie w Szymkencie o wartości 13,5 mln dolarów jest zakończeniem kolejnego etapu programu inwestycyjnego, który od 2011 roku realizuje inwestor – Grupa Polpharma

Łączna wartość inwestycji zaplanowanych do 2020 roku przekracza 108 mln dolarów. Dotychczas wydano kwotę 70 mln dolarów. Dodatkowo, ok. 40 mln zł wyniosła wartość przekazanych technologii, niezbędnych szkoleń i transferu wiedzy.

Sprzyjający klimat inwestycyjny i udział w zamówieniach publicznych pozwoliły Grupie Polpharma na realizację największej inwestycji w historii branży farmaceutycznej w Kazachstanie.

Uruchomiono już nowy oddział do produkcji leków w ampułkach, produkcję roztworów do infuzji oraz dwie linie do produkcji antybiotyków w proszku. Zmodernizowano również magazyn produktów gotowych, centrum naukowo-badawcze, laboratoria kontroli jakości i infrastrukturę oraz zbudowano nową kotłownię.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH