Polpharma przejmuje włoskie spółki Biotonu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: biotechnologia.pl/rynekaptek.pl   28-11-2009, 08:00

Polpharma przejmuje włoskie spółki Biotonu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polpharma nabyła włoskie spółki zależne Biotonu zajmujące się produkcją produktów farmaceutycznych.

– Sprzedaż spółek włoskich leży w interesie spółki i jej akcjonariuszy, gdyż jest konsekwencją decyzji o sprzedaży antybiotyków w Polsce oraz wynika z przyśpieszenia procesu restrukturyzacji grupy kapitałowej Biotonu – stwierdził Sławomir Ziegert, prezes Bioton SA.

Jego zdaniem, realizowana strategia zakłada skoncentrowanie działalności Biotonu na rozwoju, produkcji i sprzedaży wysokomarżowych produktów biotechnologicznych obejmujących obszar endokrynologii.
 
17 listopada 2009 roku Bioton S.A. oraz Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. podpisały list intencyjny dotyczący rozważenia możliwości połączenia Biotonu z Polpharmą, potencjalnego nabycia przez Polpharmę części przedsiębiorstwa Bioton zajmującej się produkcją antybiotyków oraz potencjalnego nabycia przez Polpharmę włoskich spółek.

W liście intencyjnym strony uzgodniły, że do 15 grudnia br. opracowane zostanie studium połączenia Biotonu z Polpharmą, do 28 lutego 2010 roku strony ustalą możliwości ewentualnego połączenia i jego podstawowe parametry, a w razie pozytywnego rezultatu przeprowadzonych prac – podpisanie do 30 sierpnia 2010 roku planu połączenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH