Polska firma zainwestowała w wietnamską. Są już na 5 miejscu w produkcji leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Adamed   20-04-2021, 15:02

Polska firma zainwestowała w wietnamską. Są już na 5 miejscu w produkcji leków Polska spółka inwestuje globalnie (fot. Adamed)

Adamed jest właścicielem wietnamskiej firmy farmaceutycznej Davipharm. Właśnie uruchamia produkcję leków High Potent (HP) w formach stałych.

2 kwietnia br. polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed zakończyła sukcesem proces certyfikacji pierwszej w Wietnamie strefy do produkcji leków High Potent (HP) w formach stałych - poinformowała spółka.

Strefa ta działa w zakładzie produkcyjnym w Binh Duong koło Sajgonu. To kolejny krok milowy w ekspansji międzynarodowej Adamedu, a także umożliwienie pacjentom z krajów Azji i Pacyfiku szerszego dostępu do nowoczesnych metod leczenia.

10 mln dolarów w transfer technologii
Adamed od 2017 roku jest właścicielem jednej z najszybciej rozwijających się wietnamskich firm farmaceutycznych – Davipharm i nieustannie inwestuje w jej rozwój.

Do tej pory przeznaczył 10 milionów dolarów m.in. na transfer innowacji technologicznych oraz unowocześnienie standardów produkcyjnych.

Dziś Davipharm to piąta co do wielkości wietnamska firma farmaceutyczna na rynku leków Rx i pierwsza w kraju, która posiada certyfikowaną strefę leków High Potent (HP) do produkcji wysokiej jakości leków onkologicznych w formach stałych, tj. kapsułkach twardych, tabletkach i tabletkach powlekanych.

Partner Ministerstwa Zdrowia
- Strefa HP w Davipharm to nasza odpowiedź na potrzeby wietnamskich pacjentów i nasz wkład w lokalną gospodarkę. Wytwarzając krajowe produkty onkologiczne zwiększamy rolę krajowych producentów leków w optymalizacji budżetu państwa, poprawiamy bezpieczeństwo lekowe pacjentów oraz zapewniamy leki na szereg najczęstszych chorób w Wietnamie – powiedział Michał Wieczorek, CEO Davipharm podczas otwarcia strefy.

Uroczystość odbyła się 16 kwietnia br. w obecności Ambasadora RP w Hanoi,  Wojciecha Gerwela, przedstawicieli wietnamskich władz, instytutów i uczelni, Europejskiej Izby Handlowej (EuroCham) w Wietnamie oraz mediów.

Obecnie osiem na dziesięć osób w Wietnamie umiera z powodu chorób niezakaźnych, w tym na nowotwory. Davipharm jako pierwszy krajowy producent leków został partnerem Ministerstwa Zdrowia w zapobieganiu, wczesnym wykrywaniu i leczeniu niezakaźnych chorób w Wietnamie.

Adamed globalnie
Portfolio Davipharm zawiera obecnie 28 leków HP, w tym leki onkologiczne. Firma jest w stanie wyprodukować 500 milionów jednostek leków HP, przy czym całkowita wydajność fabryki wynosi 1,8 mld jednostek rocznie

Wietnamska inwestycja Adamedu to kolejny krok w ekspansji międzynarodowej firmy w regionie. Adamed to także dziewięć przedstawicielstw zagranicznych – w Hiszpanii, Rosji, Włoszech, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie, w Czechach i na Słowacji.

W 2019 roku firma nabyła pakiet udziałów włoskiej spółki Ecupharma, działającej w obszarze neuropsychiatrii oraz urologii oraz zawarł z nią partnerstwo strategiczne, które ma wspierać rozwój Adamedu na rynku włoskim w kardiologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH