Polska spółka i izraelska współpracują nad lekami sierocymi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Mabion/ rynekaptek.pl   22-10-2020, 14:04

Polska spółka i izraelska współpracują nad lekami sierocymi Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spółka biotechnologiczna Mabion i Taxon Therapeutics chcą pracować nad lekami z segmentu leków sierocych. Współpraca z izraelską firmą ma pozwolić na rozwój technologii białek rekombinowanych i wykorzystanie przeciwciał anty-CD 20 w nowych wskazaniach klinicznych.

Porozumienie Memorandum of Understanding zakłada, że firmy będą współpracować w zakresie badań, rozwoju, a także komercjalizacji przeciwciał anty-CD20 do wykorzystania w obszarze leczenia chorób rzadkich.

Współpraca będzie prowadzona w takich wskazaniach, w których obecnie nie ma na rynku żadnych leków referencyjnych opartych na rytuksymab (tj. CD20). Tego rodzaju przeciwciała są zawarte w leku Mabion CD20, który polska spółka rozwija również jako lek biopodobny. Porozumienie zakłada, że wszystkie prace badawczo-rozwojowe będą finansowane przez Taxon Therapeutics.

Taxon Therapeutics jest izraelską firmą biotechnologiczną koncentrującą się na rozwoju leków na rzadko występujące schorzenia autoimmunologiczne, na które obecnie nie ma na rynku żadnych leków.  Firma działa w segmencie leków sierocych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH