Polska spółka zadebiutuje na NewConnect

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Genomtec/ rynekaptek.pl   19-02-2021, 22:06

Polska spółka zadebiutuje na NewConnect System Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece (fot. Pixabay)

Spółka Genomtec SA, po zakończeniu oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł, jest bliska debiutu na NewConnect. Za pozyskane z giełdy pieniądze chce skomercjalizować urządzenie do szybkiej diagnostyki genetycznej u lekarza, w oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Spółka Genomtec SA, po zakończeniu oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł, jest bliska przed debiutu na NewConnect.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji Genomtec do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółki, debiut odbędzie się w I kwartale br. i planowany jest na marzec.

Pod koniec października ubiegłego roku Genomtec zakończył swoją pierwszą ofertę publiczną obejmującą akcje serii J. Spółka uplasowała wszystkie 730 tys. akcji po maksymalnej cenie 11 zł za jedną akcję. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł.

Pozyskane środki z emisji są przeznaczane na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID, czyli mobilnego systemu diagnostycznego.

Urządzenie pozwoli na precyzyjną i szybką diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH