Polska stanie się graczem na rynku systemów telemedycznych?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   09-06-2017, 10:43

Polska stanie się graczem na rynku systemów telemedycznych? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwie polskie spółki - Braster i Infoscan - złożyły do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) wnioski rejestracyjne dotyczące swoich telemedycznych systemów – podaje Rzeczpospolita.

Według danych BCC Research globalny rynek telemedycyny wzrośnie z 23,8 mld dol. w 2016 r. do 55,1 mld w 2021 r.

Największym graczem są Stany Zjednoczone, jednak również w Polsce ta część rynku medycznego zyskuje na znaczeniu. Aż 55 proc. Polaków w 2020 r. będzie się umawiać na wizytę do lekarza przez stronę internetową – wynika z programu zintegrowanej informatyzacji państwa.

Jak pisze gazeta, ogromny potencjał telemedycyny dostrzegają również krajowe spółki, które przymierzają się do podboju Ameryki. Braster i Infoscan, dwie polskie spółki już złożyły do FDA wnioski rejestracyjne dotyczące swoich telemedycznych systemów.

To, że polskie spółki mogą odnieść sukces w Ameryce, udowodnił Medicalgorithmics (polska firma działająca w branży wysokiej technologii), który stworzył system do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. Ponad 90 proc. przychodów spółki pochodzi właśnie z tamtejszego rynku. Analitycy DM BOŚ szacują, że w tym roku grupa zarobi na czysto 43,3 mln zł przy 260,3 mln zł przychodów. 

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH