Pomysł starosty: ukarać jedną aptekę dla przykładu?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: tvsztum.pl/ rynekaptek.pl   17-03-2017, 12:28

Pomysł starosty: ukarać jedną aptekę dla przykładu? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki inspektor farmaceutyczny może cofnąć zezwolenie, jeżeli apteka nie zaspokaja w sposób uporczywy potrzeb ludności w zakresie wydawania leków. I podkreśla, że kluczowe jest tu słowo "uporczywy".

Sprawa zaczęła się od skargi mieszkanki Sztumu, która nie mogła kupić w nocy leku, mimo że zgodnie z harmonogramem pracy aptek, uchwalonym prze radę powiatu, jedna z placówek powinna być otwarta.

W tej sprawie złożono też skargę na ręce starosty sztumskiego, który skierował ją do WIF w Gdańsku - informuje tvsztum.pl.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny odpowiedział, że podejmie wszelkie niezbędne czynności w ramach swoich uprawnień. Może cofnąć zezwolenie, jeżeli apteka nie zaspokaja w sposób uporczywy potrzeb ludności w zakresie wydawania produktów leczniczych.

Jak zaznacza, uciążliwy nie oznacza incydentalnego naruszania obowiązków wynikających z uchwały Rady Powiatu. Samo cofnięcie zezwolenia jest środkiem stosowanym z dużą ostrożnością, bo jest to istotne ograniczenie wolności prowadzenia działalności gospodarczej.

"Nie każdy przypadek naruszenia obowiązku pełnienia dyżurów prowadzi do cofnięcia zezwolenia" - dodaje gdański WIF.

Co na to starosta sztumski? - Przydałoby się, gdyby Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny cofnął jedną koncesję, bo zrobiłby się porządek...

Więcej: http://www.tvsztum.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH