Portugalia: bezpłatne testy na covid w aptekach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   29-04-2021, 17:02

Portugalia: bezpłatne testy na covid w aptekach W Portugalii bezpłatne testy na covid dla mieszkańców Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Od połowy kwietnia w lizbońskich aptekach mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne testy na obecność koronawirusa. Do akcji dołączają kolejne miasta.

Położone koło Lizbony Odivelas rozpoczęło 29 kwietnia bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla wszystkich mieszkańców.

To trzecie, po stolicy i maderskim Funchal, miasto w Portugalii, gdzie rezydenci mogą zbadać się bez kosztów na Covid-19.

Po test do apteki
Jak poinformowały władze Odivelas, bezpłatne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 można wykonać w kilkudziesięciu aptekach tego zamieszkałego przez prawie 150 tys. osób miasta.

Do testów dopuszczeni zostali też nieletni, ale w trakcie ich przeprowadzania muszą im towarzyszyć osoby dorosłe.

Od poniedziałku, 26 kwietnia, bezpłatne testy na obecność koronawirusa przeprowadzane są również w Funchal, głównym mieście położonej na Atlantyku Madery.

W stolicy już od połowy kwietnia
Regionalne władze twierdzą, że w najbliższych tygodniach testy obejmą też inne części tej portugalskiej wyspy, zamieszkanej przez blisko 300 tys. osób.

Zarówno w Odivelas, jak i w Funchal testy zostaną powtórzone po 15 dniach.

Pierwszym portugalskim miastem, którego mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne testy na obecność koronawirusa, jest Lizbona. Od połowy kwietnia można im się poddać w blisko 100 aptekach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH