Poseł zapytuje ministra o AdA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   03-07-2017, 16:00

Poseł zapytuje ministra o AdA Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowelizacja w moim odczuciu uderzy w osoby starsze i schorowane – tłumaczy przyczynę interwencji poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz’15), który zwrócił się do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła z zapytaniem o plany ws. apteki dla aptekarza.

W informacji prasowej, która mówi o zapytaniu do ministra zdrowia, parlamentarzysta wskazuje na fakt iż nowe przepisy wyeliminują część aptek z rynku oraz ograniczą powstawanie nowych, co przełoży się na ograniczenie dostępu do aptek dla osób starszych i schorowanych.

"Ograniczenie konkurencji w postaci liczby placówek, z pewnością doprowadzi do wzrostu cen leków, co będzie miało znaczący wpływ na i tak skromne budżety domowe emerytów, rencistów i osób cierpiących na przewlekłe choroby' - napisał poseł.

- Nowelizacja w moim odczuciu uderzy w osoby starsze i schorowane – tłumaczy przyczynę interwencji poseł Kobylarz.

– Nowe przepisy ograniczają odległość od punktów aptecznych ograniczając swobodną konkurencję oraz dostęp do aptek. Dlatego zwróciłem się do Ministra Radziwiłła z prośbą o wskazanie jakie działania zamierza podjąć, aby nie pozwolić na wykluczenie osób, dla których wdrożenie nowych przepisów może stać się najbardziej uciążliwe.

Jego zdaniem, przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne obowiązujące od 25 czerwca br. ograniczają swobodę powstawania nowych aptek. Nowelizacja wprowadziła m.in. wymóg odnośnie odległości między aptekami, wynoszącej co najmniej 500 metrów. Nowa apteka nie będzie mogła powstać, o ile wskazana odległość nie zostanie zachowana.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH