Posłowie Kukiz'15 o podpisie prezydenta: to smutny gest

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-05-2017, 13:05

Posłowie Kukiz'15 o podpisie prezydenta: to smutny gest Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji prawa farmaceutycznego, to "smutny gest"; ta ustawa w sposób nadmierny reguluje rynek farmaceutyczny i realizuje interesy lobby farmaceutycznego - ocenili w środę, 17 maja posłowie Kukiz'15.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza".

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski powiedział w środę, 17 maja, na konferencji prasowej w Sejmie, że jest rozczarowany decyzją prezydenta o podpisaniu nowelizacji prawa farmaceutycznego.

- Prezydent podpisał bardzo kontrowersyjną ustawę, która w sposób nadmierny reguluje rynek farmaceutyczny, która nie bierze pod uwagę pacjentów, osób, które są klientami aptek. Ta ustawa realizuje interesy lobby farmaceutycznego, olbrzymiego kapitału zagranicznego - podkreślił.

Jak ocenił, nowelizacja prawa farmaceutycznego, spowoduje, że w małych miasteczkach nie powstanie już żadna nowa apteka, a ceny leków pójdą w górę.

Bartosz Józwiak (Kukiz'15) przekonywał, że podpisanie nowelizacji prawa farmaceutycznego, "to smutna działalność prezydenta, to bardzo smutny gest".

- Wydawało się, że prezydent wybije się na pewną swobodę działania, natomiast w tej chwili niestety podpisuje się pod jednym z najgorszych projektów w tej kadencji, ewidentnie noszącym znamiona lobbingu i reprezentowania interesów konkretnej firmy - ocenił poseł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH