Powalczą o zarobki farmaceutów szpitalnych na poziomie UE

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ZZPF/ rynekaptek.pl   02-10-2017, 12:27

Powalczą o zarobki farmaceutów szpitalnych na poziomie UE Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowo powstały Związek Zawodowy Pracowników Farmacji na jeden z pierwszych problemów do rozwiązania przyjął zagadnienie farmacji szpitalnej. Chodzi przede wszystkim o zarobki tych specjalistów.

Nasz pierwszy europejski projekt dotyczy pracowników pracujących w sektorze aptek szpitalnych w Polsce - informuje ZZPF.

Prowadzone działania są odpowiedzią na wniosek złożony do Komisji Europejskiej przez EPHEU (Europejskie Związki Zawodowe), w zakresie łamania praw pracowników aptek szpitalnych na terenie krajów europejskich.

Projekt jest prowadzony przez Dr Falko Schüllner ze Szpitala Uniwersyteckiego w Innsbrucku, a na terenie Polski przez ZZPF.

Jak informował nas niedawno założyciel ZZPF, Piotr Merks, Związek podejmie działania na rzecz farmaceutów szpitalnych i wysokości ich zarobków.

W tym celu powstał już pierwszy projekt stworzony we współpracy ze Szpitalem Klinicznym w Innsbruku (Austria) w kontekście analizy zatrudnienia farmaceutów w szpitalach. 

- Specyfika grupy farmaceutów szpitalnych jest na swój sposób wyjątkowa. Większość z nich jest zatrudniona w sferze budżetowej, co niesie za sobą daleko idące konsekwencje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH