Powstał polski system unit dose

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: miastoinnowacji.lodz.pl, pb.pl/ rynekaptek.pl   02-08-2017, 14:41

Powstał polski system unit dose Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi trafi wkrótce pierwszy polski system unit dose. Quizit zapewnia automatyzację procesu segregacji i podawania leków pacjentom - informuje Puls Biznesu.

Projekt UnitDoseOne usprawniający procesy związane z dystrybucją leków pacjentom w szpitalach został opracowany przez firmę Quizit - łódzki start-up. Spółka rozpoczęła rozwój urządzenia w 2015 roku. Uzyskała na niego wsparcie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka.

Pierwotnie firma Quizit została powołana jako spółka celowa do realizacji dwóch projektów: DrAnswer – rozwiązania dla uczelni medycznych, które służy do egzaminowania studentów, oraz aplikacji WWW i mobilnej dla cukrzyków - na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Prace nad UnitDoseOne ruszyły w czerwcu 2015 roku. Po pierwszych prostych prototypach i testach projekt został ostatecznie wybrany do realizacji.

Na czym polega jego działanie? Polski UnitDoseOne to rozwiązanie do przygotowania i dystrybucji zestawów leków indywidualnie przygotowanych dla danego pacjenta. Każdy lek jest zapakowany w odpowiednio oznaczoną saszetkę. Oferuje automatyczne sortowanie leków także w szklanych opakowaniach (ampułki, fiolki).

Jest wyposażony w inteligentny wycinak do leków blistrowanych, który pozwoli na automatyczne wycięcie leku nawet z nietypowych blistrów. System będzie także śledził każdą dawkę leku w szpitalu, na każdym etapie jego dystrybucji.

Więcej: www.pb.pl, www.miastoinnowacji.lodz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH