Poznań: GlaxoSmithKline zmienia strategię i rozwiązuje jeden z działów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   09-02-2010, 10:37

Poznań: GlaxoSmithKline zmienia strategię i rozwiązuje jeden z działów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline planuje rozwiązanie Działu Rozwoju Produktów w swojej poznańskiej fabryce.

 

Jak poinformowała Justyna Czarnoba, przedstawiciel GlaxoSmithKline, likwidacja poznańskiego oddziału jest skutkiem zmian w strategii firmy, która zamierza się skoncentrować na badaniach wybranych chorób neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Według GSK w tych dziedzinach łatwiej będzie leki zarejestrować i wprowadzić na rynek.

– Trwają konsultacje związane z proponowanym rozwiązaniem zespołu oraz harmonogramem zakończenia prac nad obecnie prowadzonymi projektami – poinformowała PAP Czarnoba.

W ostatnich latach poznańscy specjaliści Działu Badań i Rozwoju zaangażowani byli m.in. w prace nad rozwojem produktów z takich obszarów terapeutycznych jak układ nerwowy, układ pokarmowy, czy choroby tropikalne.

W ramach realizacji nowej strategii GSK w najbliższym czasie w Poznaniu ruszy produkcja leku, który dotychczas produkowany był za granicą. Aby rozpocząć produkcję, koncern zainwestuje w Poznaniu około 70 milionów złotych.

GSK jest liderem na polskim rynku farmaceutycznym (7,15 proc. udziału w rynku) oraz największym inwestorem w branży. W 1998 roku firma włączyła się w proces prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, wykupując Poznańskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa. Koncern zainwestował w zakup i modernizację zakładu produkcyjnego w Poznaniu ponad 400 mln dolarów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH