Prace w MZ trwały, gdzie są ich efekty?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   12-05-2017, 09:43

Prace w MZ trwały, gdzie są ich efekty? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mam prośbę do Ministerstwa Zdrowia, żeby na posiedzeniu Zespołu pojawił się ktoś choćby w randze dyrektora i był uprawniony do przedstawienia założeń dotyczących prac nad rynkiem suplementów diety - mówił poseł Waldemar Buda.

11 maja odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego dotyczące suplementów diety. Strony przedstawiły swoje stanowiska.

- Musimy iść do przodu i chciałbym zaproponować rozwiązanie, by do końca maja każda ze stron zaprezentowała swoje stanowisko na piśmie. Byśmy rozmawiając z ekspertami i analizując to w pełnym składzie zespołu mogli się tym zająć - zaproponował przewodniczący Zespołu, Waldemar Buda.

- Mam też prośbę do Ministerstwa Zdrowia, żeby jednak na posiedzeniu pojawił się ktoś choćby w randze dyrektora, i żeby jednak był uprawniony do przedstawienia założeń dotyczących tych prac, bo wiemy, że one trwają już dość długo - dodał.

Przypomniał, że prace zaczęły się co najmniej w październiku ubiegłego roku. - Musimy poznać szczegóły, bo jeśli jest tak, że ich nie ma, to musimy intensywnie pracować nad tym, by się pojawiły.

Posiedzenie kolejnego Zespołu powinno odbyć się na początku czerwca, po upływie terminu na złożenie stanowisk przez zainteresowane strony.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH