Premier nie wskazał jeszcze inspektora farmaceutycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   06-09-2017, 12:20

Premier nie wskazał jeszcze inspektora farmaceutycznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Rady Ministrów nie powołał jeszcze żadnej osoby na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego - informuje nas biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia na pytanie, co z wyborem osoby na szefa inspekcji.

Od 1 sierpnia br. prof. Marcin Czech dołączył do kierownictwa Ministerstwa Zdrowia. Pojawienie się nowej osoby w resorcie zdrowia odpowiedzialnej za politykę lekową rozbudziło nadzieje, że wreszcie rozstrzygnięty zostanie konkurs na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

W toku rozważań, kim mógłby być idealny kandydat, pojawia się kilka nazwisk, w tym przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Farmakooekonomicznego, z którym związany jest obecny wiceminister.

Zapytaliśmy ponownie resort zdrowia o wybór GIF.

"Wynik naboru na stanowisko GIF przeprowadzonego przez Ministra Zdrowia został opublikowany zarówno w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak i w Biuletynie Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego 9 września 2016 roku. Prezes Rady Ministrów nie powołał jeszcze żadnej osoby na to stanowisko" - otrzymaliśmy odpowiedź.

We wspomnianych źródłach, rok temu podano, iż w ramach konkursu wyłoniono trójkę kandydatów branych pod uwagę: Małgorzatę Karpińską-Magnuszewską, Zbigniewa Niewójta oraz Małgorzatę Szelachowską.

Szef GIF jest powoływany i odwoływany przez prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia. Dotąd jednak to nie nastąpiło. Jak informował resort zdrowia, "przepisy prawa nie określają terminu, w jakim przedmiotowe powołanie powinno nastąpić".

Od momentu ustąpienia Zofii Ulz ze stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego w październiku 2015 roku, do chwili obecnej nie wskazano nowego szefa Inspektoratu. Od 1 listopada 2015 r. obowiązki te sprawuje Zbigniewowi Niewójt.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH