Premier: priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   15-12-2020, 12:47

Premier: priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Mamy już dzisiaj zakontraktowanych ponad 60 mln dawek od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przez odpowiednie agencje medyczne. Priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób - powiedział premier.

- Dokładnie tydzień temu w Europie pierwsza Brytyjka została zaszczepiona, 90-letnia Margaret Keenan, a potem drugi William Shakespeare. To symboliczne daty. Cieszę się, że do tego dochodzi już poza fazą kliniczną i pierwsze osoby są szczepione - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu, 15 grudnia.

- Wiemy, że narodowa strategia szczepień nie zadziała, jeśli przystąpi do niej zbyt mało osób. To nasza wspólna odpowiedzialność - dodał.

- Mamy już dzisiaj zakontraktowanych ponad 60 mln dawek od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przez odpowiednie agencje medyczne. Priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób - przypomniał.

Narodowy Program Szczepień zapewnia, że szczepionki będą dobrowolne i darmowe i dostępne dla tych, którzy są w domach i nie mogą z nich wyjść. Przede wszystkich dla starszych i niepełnosprawnych. - Opracowany przez nas program daje nam nadzieję, której dzisiaj potrzebujemy. To musi być nasz narodowy cel, żeby zaszczepić jak najwięcej ludzi. Opierajmy się na nauce, na badaniach i na tym, co zalecają nam eksperci - dodał.

- Mamy stały kontakt z Radą Medyczną, która doradza nam i tam głos był jednorodny - musimy się zaszczepić jak najszybciej. Będziemy zaczynali od medyków, chcemy też stosunkowo szybko zaszczepić nauczycieli - przyznał premier.

- Rada Ministrów przyjęła dziś uchwałą narodową strategię szczepień. Zachęcam wszystkich do tego, aby zapoznali się z tym dokumentem. Za godzinę będzie dostępna w sieci - powiedział minister Michał Dworczyk.

- Skorzystaliśmy z opinii, które wpłynęły i część z nich została ujęta w narodowej strategii szczepień, tj. m. in. szersze zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego i temat funduszu kompensacyjnego - dodał.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH