Preparat AstraZeneca z polskich zasobów do szczepienia pracowników NATO

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   22-03-2021, 15:12

Preparat AstraZeneca z polskich zasobów do szczepienia pracowników NATO Minister Michał Dworczyk zapowiada wyjazd lekarzy do szczepienia pracowników kwatery głównej NATO (fot. screen)

Nie róbmy z Programu Szczepień narzędzia polityki... 3,5 tys. dawek szczepionki to zaledwie 0,4% dostaw z tego tygodnia - mówi minister Michał Dworczyk.

- Ponad 20 polskich medyków w czwartek poleci do Brukseli; w ciągu trzech dni zaszczepią 3,5 tys. pracowników Kwatery Głównej NATO; do szczepień wykorzystana będzie szczepionka AstraZeneca z polskich zasobów - mówił pełnomocnik rządu ds. szczepień podczas konferencji prasowej (22 marca).

- Nie róbmy z programu szczepień narzędzia polityki; realizowana operacja medyczna w Kwaterze Głównej NATO nie spowoduje jakiegokolwiek opóźnienia w Narodowym Programie Szczepień - napisał wcześniej na TT szef KPRM Michał Dworczyk, odpowiadając na wpis Cezarego Tomczyka (KO).

Szef klubu KO napisał w poniedziałek na Twitterze: "Czy 3.5 tys pracowników Kwatery Głównej NATO to Polacy? Polscy emeryci czekają na szczepionki".

W odpowiedzi Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, napisał: "Nie róbmy z Programu Szczepień narzędzia polityki... 3,5 tys. dawek szczepionki to zaledwie 0,4% dostaw z tego tygodnia. Realizowana przez nas operacja medyczna NIE spowoduje jakiegokolwiek opóźnienia w NPS".

Szef KPRM dodał na Twitterze, że "warto również pamiętać o zobowiązaniach sojuszniczych i pomagać innym".

W niedzielę, 21 marca, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że polskie zespoły medyczne przeprowadzą szczepienia pracowników Kwatery Głównej NATO w Brukseli.

Za akcję szczepień, którą przeprowadzą Polacy, podziękował Morawieckiemu sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk informował PAP, że do Brukseli poleci ponad 20 polskich medyków - lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy w ciągu trzech dni zaszczepią około 3,5 tysiąca pracowników Kwatery Głównej NATO. Poinformował, że do szczepień wykorzystana będzie szczepionka AstraZeneca z polskich zasobów.

Wyjazd do Brukseli organizuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH