Prezent dla uczniów od Polpharmy: laboratorium chemiczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   05-09-2017, 09:30

Prezent dla uczniów od Polpharmy: laboratorium chemiczne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczniowie chemicznych klas dualnych Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w ZSE w Starogardzie Gdańskim na rozpoczęcie roku szkolnego otrzymali od Zakładów Farmaceutycznych Polpharma wyposażone laboratorium chemiczne do praktycznej nauki zawodu technik-analityk.

Nowe laboratorium mieści się na terenie Zakładów Farmaceutycznych Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Koszty budowy oraz zakupu aparatury i odczynników w całości pokryła Polpharma.

Laboratorium ma dwa piętra i zajmuje powierzchnię ponad 360 mkw. Oprócz pomieszczeń socjalnych dla uczniów i nauczycieli, znajdują się tu m.in. pomieszczenia do analizy miareczkowej, pracownia do analizy fizykochemicznej, pomieszczenie wagowe, pomieszczenia na suszarki i piec oraz magazyny odczynników, szkła laboratoryjnego i odzieży.

Rozkład pomieszczeń laboratorium oraz  ich  wyposażenie zostały przygotowane pod potrzeby planu dydaktycznego klasy dualnej, opracowanego wspólnie przez nauczycieli technikum i praktyków z Polpharmy. W laboratorium, pod okiem kadry nauczycielskiej, jednocześnie mogą ćwiczyć dwie grupy ośmioosobowe.

Remont, wyposażanie i adaptacje pomieszczeń trwały od ubiegłego roku. Od września z laboratorium skorzystają pierwsza i druga klasa dualna o kierunku technik analityk.

W roku szkolnym 2017-2018 edukację w pierwszej klasie dualnej technik analityk podejmie 16 uczniów, natomiast w klasie drugiej – 14 uczniów. Rekrutacja do klasy dualnej cieszyła się dużą popularnością. W bieżącym i poprzednim roku na jedno miejsce startowało ponad 2 kandydatów.

W trakcie nauki młodzież uzyska świadectwa potwierdzające kwalifikacje: „AU.59. przygotowywanie sprzętu, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych” oraz „AU.60. wykonywanie badań analitycznych”. Egzaminy związane z tymi kwalifikacjami zaplanowane są w klasie drugiej i czwartej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH