Prezes NRL: przeanalizujemy skutki ustawy refundacyjnej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetalekarska.pl/rynekaptek.pl   20-04-2017, 08:23

Prezes NRL: przeanalizujemy skutki ustawy refundacyjnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przeprowadzimy pełną analizę sprawozdania z wykonania ustawy refundacyjnej i przedstawimy ją w maju tego roku – zapewnia Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

Opinię prezesa NRL dotyczącą m.in. dokumentu, który sporządził resort zdrowia pod szefostwem Konstantego Radziwiłła ws. funkcjonowania ustawy refundacyjnej publikuje Gazeta Lekarska.

Jak wskazuje Maciej Hamankiewicz, w sprawozdaniu ministerstwo negatywnie oceniono dialog społeczny na etapie procedowania projektu ustawy refundacyjnej:

- To doprowadziło też do naszych protestów. Utrzymujący się wysoki poziom współpłacenia pacjenta, o czym nie raz mówiliśmy, czy temat braku przeznaczenia – wbrew składanym obietnicom – oszczędności płatnika na finansowanie nowych leków.

Jego zdaniem, najistotniejszym negatywnym skutkiem ustawy refundacyjnej było odebranie lekarzom czasu przeznaczonego na leczenie i przeznaczenie na biurokratyczne procedury ustalania odpłatności.

- Pozytywy? Czytamy, że to m.in. zracjonalizowanie rosnących wydatków płatnika. To ja pytam: na co poszło zaoszczędzenie tych wydatków? – zastanawia się prezes NRL.

Więcej: http://gazetalekarska.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH